Forum www.sbe.fora.pl Strona Główna

 Negocjacje z Wykonawcą i wizja lokalna

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:23, 09 Lis 2007    Temat postu: Negocjacje z Wykonawcą i wizja lokalna

Witam
Od Pana Prezesa A. Narwojsza w czwartek (8 listpada) dowiedziałem się, że odbyło się kolejne spotkanie z Firmą Gwarant, na którym przedstawili propozycje zmian w zapisach umowy z MSBE jakie proponuje ich prawnik.
Ponadto po przeprowadzonej dzień wcześniej wizji lokalnej na obiekcie dalej uzgadniana jest forma wynagrodzenia za prace naprawcze po Sarbudzie (z relacji naszych Przedstawicieli, którzy uczestniczyli w środę w wizjii lokalnej na Wodnika, wynika że usterek i wadliwego wykonania na tej budowie nie brakuje). Według zapewnień Pana Prezesa do środy (14.11.07) powinna zostać podpisana Umowa z Gwarantem, który podtrzymuje gotowość do szybkiego wejścia na budowę i podjęcia prac. Ciekaw jestem tylko dlaczego jeszcze raz zapłacimy za już wykonane elementy budynków, które spartaczył Sarbud, a które odebrała i za, które zapłaciła Spółdzielnia naszymi pieniędzmi.
Należałoby przypomnieć MSBE, że Inspektor Nadzoru reprezentuje Inwestora a nie Wykonawcę, i jeżeli dostaje wynagrodzenie z naszych pieniędzy za kontrolę i rozliczanie naszych budów a dopuszcza takie partactwo to może powinien zmienić zawód. Natomiast Zarząd Spółdzielni tolerując lub aprobując takie działanie nie wystawia sobie zbyt pochlebnej opinii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Pią 22:06, 09 Lis 2007    Temat postu: Stan budowy na 9 listopad 2007

Jak napisal Grzegorz - podpisanie umowy planowane na srode 14 listopada
Na podpisanie "lada dzień" czekamy juz miesiac. Moja cierpliwosc skończy się na walnym 22go.

Stan budowy wg nowego wykonawcy jest fatalny. Wszystko wskazuje na to ze to nie sciema. Przykladowe problemy o jakich slyszalem:
X- zle zaizolowane sciany piwnic, ubytki w zaprawie. Woda z ziemi cieknie do srodka
VII- to samo + jeszcze cos tam nie dolane. Jak do zimy nie zabezpiecza to sie rozsypie
VIII- scianki dzialowe II pietra do rozbiorki
XI - nie wiem o usterkach, moze jest w miare ok?
IX - fatalnie. Zadnej prostej sciany, krzywy szyb od windy, mokre sciany (ja juz od 3 miesiecy o to alarmuje!!!!). Do tego scianki dzialowe na ostatnim pietrze
tak zagrzybione ze nadaja sie do rozbiorki

Moim zdaniem - powinien za to odpowiedziec finansowo dotychczasowy inspektor. Naklanialbym zarzad o podanie go do sądu.

Okazuje sie ze materialy ktore sa na budowie wcale nie sa kupione. Sarbud zaplacil dostawcy jedynie zaliczke (chodzi o te plyty filigranowe).
Wszysto wskazuje na to ze zalegaja nam praktycznie calosc zaliczki wyplaconej przez Spnie. Naklanialbym zarzad o jak najszybsze podanie go do sadu. Odwlekaja decyzje o tym juz dobry miesiac

W tej sytuacji uwazam za doskonaly pomysl, ze wystapilismy o odwolanie calej RN. Uwazam ze bez naszej scislej kontroli sprawy beda szly tak opieszale jak teraz.

Nowy wykonawca zapowiada sie naprawde dobrze. Wyglada solidnie uczciwie i fachowo i prace chce zaczac od zaraz. Dlatego tak mnie martwia przewlekajace sie formalnosci. Moim zdaniem nie ma co sie klocic o 50 czy nawet 100zl na metrze bo to nasza ostatnia szansa przed zima. A na wiosne bedzie jedna wielka rozbiorka.
Kontrola nowej RN i grupy przedstawicieli jest BEZWZGLEDNIE KONIECZNA zeby wspolpraca ukladala sie dobrze i zeby nie bylo wiecej tkich przykrych niespodzianek.
Powrót do góry
pawel_bobrowski
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk Osowa

PostWysłany: Pią 22:08, 09 Lis 2007    Temat postu: odpowiedz

To powyzej napisalem ja. Tylko zapomnialem sie zalogowac Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Aries
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 23:17, 09 Lis 2007    Temat postu:

Witam,

jeśli poziom usterek jest tak wysoce zatrważający to sugeruję rozważenie wystąpienia na drogę sądową przeciwko inspektorowi nadzoru inwestorskiego lub złożenie wniosku o pokrycie kosztów usuwania fuszerki z ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej inspektora nadzoru. Ewentualnie pozostaje również możliwość dochodzenia roszczeń z OC wykonawcy. Obowiązki inspektora nadzoru reguluje Ustawa Prawo Budowlane. Uchybienie tym obowiązkom daje podstawę do wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych prawem. W każdym razie przyzwolenie msbe na sposób realizowania przez inspektora nadzoru jego powinności w sposób urągający normo etyczno-zawodowym powinno zostać przez nas właściwie ocenione i powinno znaleźć konsekwencje dla postawy msbe

Pojawiła się uwaga o złym stanie izolacji ścian piwnic. Wykonanie hydroizolacji ścian piwnic nie jest takie proste jak się wydaje wielu pseudo fachowcom działającym w budownictwie. Jeśli na jednym lub drugim budynku stwierdzono wadliwą hydroizolację to byłbym za postawieniem wniosku o sprawdzenie wszystkich hydroizolacji we wszystkich budynkach. Póki wokół budynków nie ma pełnej infrastruktury to koszt tego sprawdzenia będzie nieporównywalnie niższy niż w przypadku konieczności sprawdzeń po oddaniu osiedla do użytkowania. Wolałbym mieć pewność że piwnice i hala garażowa będą wolne od wykwitów, plam i wycieków i że na posadzce w hali nie będą kałuże wody. Problem w tym że ściany źle zaizolowane podciągają kapilarnie wodę w górę i skutki tego mogą ujawnić się nawet na pierwszym piętrze. Korozja ścian, degradacja elementów wykończenia ścian oraz potencjalne ryzyko powstania mikroklimatu sprzyjającego zachorowaniom są bardzo realne w sytuacji permanentnego zawilgocenia ścian. Można być pewnym ,że ściany które obecnie nasiąkły wodami z opadów ( dostaną jeszcze sporo wilgoci technologicznej (tynki, woda zarobowa do zapraw i betonu) będą potrzebowały sporo czasu na wyschnięcie do stanu pozwalającego je wykańczać farbami. Trzeba bezwzględnie wiedzieć jakie usterki wskazał GWARANT i na ile szacuje koszt ich usunięcia. Koszt ten powinien obciążyć inspektora nadzoru + byłego wykonawcę, jak również można zastanowić się jak w tej sytuacji powinien zachować się Zarząd msbe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Sob 7:39, 10 Lis 2007    Temat postu:

Zgadam się z jedną z wypowiedzi, iż musi wybrać bezwzględnie kilka osób spośród nas, które regularnie np. 1 raz w tygodniu będą się spotykały na budowie z Zarządem, Inspektorem i przedstawicielem wykonawcy. Mamy nauczkę - trzeba kontrolować wszystkich na każdym kroku. W końcu spółdzielnia to my i my powinniśmy "rządzić". Tak więc proponuję na spotkaniu 17.11 wybrać tę grupę osób, a ponadto umówić się z Zarządem na spotkanie po Walnym i uzgodnić konkretne terminy tych spotkań
Powrót do góry
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:20, 10 Lis 2007    Temat postu:

Wobez zaistniałej sytuacji uważam, że Spółdzielnia powinna natychmiastowo wypowiedzieć umowę Sarbudowi i wnieść sprawę do sądu o:
- zrot nadpłaconych i nie rozliczonych zaliczek,
- kary umowne z tytułu niedotrzymania termniów wykonania prac na podstawie opóżnień jasno wynikających z harmonogramu robót dla poszczególnych budynków,
- wypłatę odszkodowania z tytułu nienalezytego wykonania prac (lub tak jak napisał ,,Aries" dochodzeine odszkodowania z OC wykonawcy).
Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron byłoby w obecnej sytuacji karygodnym zaniedbaniem ze stony MSBE. Skoro nawet część materiałów stnaowi przedmiot roszczeń ich dostawców z tytułu nieuregulowanych faktur przez Sarbud to jak można oczekiwać, że dotychczasowy wykonawca grzecznie odda zaległe zaliczki. A ponadto dlaczego mamy darować mu partactwo jakie nam wykonał za nasze pieniądze.
I jeszcze jedno dopóki nie rozwiążą umowy z Sarbudem, firma Gwarant nie może wejść na budowę i wprowadzić swojego kierownika budowy.
Inspektor Nadzoru za zaniedbanie obowiązków też powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności w myśl Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczególnych zasad i trybu postępowania dyscyplinarnego w stosunku do członków samorządów zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów. (Dz.U z dnia 23 listopada 2002 r.). jako posiadający uprawnienia budowlane podlega sankcjom dyscyplinarnym (z finansowymi włacznie) a jego działalość jest ubezpieczona przez właściwą Izbę Inżynierów Budownictwa.
Zgodnie z tym co na ostatnim spotkaniu w MSBE mówił Pan Prezes budowę Wodnika ma przejąć nowy Inspektor Nadzoru, może więć przynajmniej próba pociągnięcia do odpowiedzialności dotychczasowego Inspektora Nadzoru zmotywuje jego następcę do działania. Aczklwiek najlepszą motywacją będzie (mam nadzieję) bezpośrednia kontrola budowy naszych przedstawicieli wyłonionych na sobotnim spotkaniu, bo nawet najlepszego Wykonawcę i Inspektora warto motywować do działania aby efekt końcowy był zadawalający dla Nas.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pawel_bobrowski
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk Osowa

PostWysłany: Sob 14:41, 10 Lis 2007    Temat postu: Postulaty na najblizsze spotkanie z zarzadem, na Walnym 22

Grzegorz,
Bardzo dobrze moim zdaniem podsumowane. Moglbys z tego sporzadzic pismo, ktore przedstawimy jako nasze żądania na spotkaniu z zarządem 22 listopada? Trzeba by dodac terminy spotkań na budowie. Tak wiec:

1. Natychmiastowe rozwiązane umowy oraz wystapienie na droge sądową przeciw SAR-BUD o:
-zwrot zaliczki
-kary umowne z tytułu opóźnień (z szybkiego szacunku wynika, ze jest to około 500tys zl - same kary umowne za opóźnenia, zaliczka swoją drogą)
-zwrot pieniędzy za fuszerki, według protokołu i wyceny kosztów ich naprawy
sporządzonych w czasie wizytacji na budowie firmy GWARANT

2. Wystąpienie na drogę sądową o finansowe odszkodowanie przeciw dotychczasowemu Inspektorowi Nadzoru Spółdzielni. Wysokość odszkodowań przewidziana jest pewnie w prawie budowlanym, nie wiem jak to tam jest zapisane.

3. Akceptacja wybranych przez nas ludzi jako reprezentacji osiedla z uprawnieniami: wgląd do faktur płaconych wykonawcy i umów, do protokołów sporządzanych przy odbiorze elementów.

4. Ustalenie spotkań na budowie. Raz w tygodniu, proponuję soboty ok południa. Będzie widać co wykonane. Obecni: przedstawiciele naszego osiedla, przedstawiciele zarządu, przedstawiciel rady nadzorczej, przedstawiciel wykonawcy, inspektor. Z kazdego spotkania sporzadzamy krotki protokół.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Sob 7:58, 17 Lis 2007    Temat postu: SUPER INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI

Mam przyjemność przekazać wszystkim super wiadomość z ostatniej chwili - wczoraj późnym popołudniem została podpisana umowa z nowym Wykonawcą firmą GWARANT. Zgodnie z informacją jaką uzyskałam od Pana Prezesa:
- w najbliższy poniedziałek rozpocznie się przekazywanie budowy nowemu Wykonawcy. Mają nadzieje, że potrwa maksymalnie do środy i od środy GWARANT zaczyna wprowadzać na budowę swoje "zabawki",

- GWARANT przejmuje całą budowę, łącznie z IX, którą w pierwszych planach miał przejąć Rynkowski,

- uzyskałam też informację o cenie wynegocjowanej z firmą GWARANT, ale moim zdaniem takie informacje nie powinny być zamieszczane w internecie, bo mogą nam raczej zaszkodzić niż pomóc. Te wszystkie informacje krążące w ostatnim czasie mogły ale dzięki Bogu nie zaszkodziły tym negocjacjom. Zostanie ona podana do wiadomości upoważnionym na najbliższym zebraniu. Dodam tylko, że do kwoty 2800 zł/ m2 jest jeszcze daleko Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Mam tylko nadzieję, że teraz to mamy już z górki!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich "towarzyszy niedoli" a mam nadzieję, że niedługo sąsiadów.

Dorota, budynek X
Powrót do góry
asia6929@wp.pl
Gość


PostWysłany: Pią 4:29, 23 Lis 2007    Temat postu: zenujace walne zgromadzenie

witaj doroto mam na imie asia i rowniesz bede lokatorka budynku nr.x dzis wieczorem mialam przyjemnosc Question po raz pierwszy uczestniczyc w jakim kolwiek spotkaniu organizowanym przez nasza wspaniala jak sie okazuje spoldzielnie Exclamation wiekszej farsy jaka miala tam miejsce dawno nie widzialam Shocked dopiero dzis otrzymalam informacje ze istnieje ta stronka z czego bardzo sie ciesze bo nareszcie mam szanse dzieki przyszlym sasiada byc na biezaco z faktami bo dotychczas kazda wizyta w spoldzielni wygladala bardzo optymistycznie a tu szok Exclamation ja juz odliczalam miesiace do przeprowacki Exclamation a to co uslyszalam dzisiaj i moglam przeczytac na tej stronie wbilo mnie w oslupienie Exclamation bardzo sie ciesze ze wsrod lokatorow sa ludzie co maja mniej zufania a wiecej zdrowego rozsadku niz ja naiwna Exclamation z dniem dzisiejszym bede uwaznie sledzic wszystkie informacje chcac byc na biezaco bo po dzisiejszym spotkaniu odnioslam wrazenie ze zarzad jak i ta zalosna rada nadzorcza nie wspominajac o prawnikach ktorzy zaprezentowali swoje kompetencje uwazaja ze spoldzielcy czyli my to banda ograniczonydc debili ktorych beda kolowac w nieskonczonosc Exclamation zenada Exclamation pozdrawiam i do milego zobaczenia Asia[/list]
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Nie 15:45, 25 Lis 2007    Temat postu:

znowu nabili was w butelke macie taką władze jaką wam pozwolili miec i to nie wy jestescie wygranymi tylko oni a jeżeli chodzi o sar bud ma prawników i i 99% oddanych i zapłaconych elementów zapłaconych czyli dobrze zrobionych odebranych bez zastrzerzen to na tyle walczcie dalej ha ha ha ha 2012 w telebimach na budowie mieszkaniec wodnika ale od kiedy??????????????
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sbe.fora.pl Strona Główna -> Os.Wodnika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin