Forum www.sbe.fora.pl Strona Główna

 GWARANT- postęp prac i relacje z budowy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:36, 23 Lis 2007    Temat postu: GWARANT- postęp prac i relacje z budowy

Witam
Na wstępie gratulacje dla nowej Rady Nadzorczej i podziękowania tym wszystkim, którzy przybyli i wytrwali do końca. Najważniejsze, że mamy większość w Radzie (chociaż jakby to liczyła radca prawny i prawnik ze spółdzielni to nie wiem czy na pewno 4 jest większe od 3 ? ).
Teraz tylko do pełni szczęścia brakuje prawdziwego startu budowy, który miejmy nadzieję rzeczywiście nastąpi w poniedziałek lub wtorek przyszłego tygodnia, po przejęciu placu boju przez firmę Gwarant.
Tym którzy nie byli obecni na sali po walnym wyjaśniam, że takie deklaracje co do terminu wspólnie składali Prezes A. Narwojsz i Przedstawiciel Nowego Wykonawcy.
Ponieważ Firma Gwarant deklaruje, że na budowie będzie panował porządek to proponuję aby spośród Nas wyłonić parę chętnych osób, które w usystematyzowany sposób (w określonym terminie i regularnie np. co 1 lub 2 tygodnie) będzie spotykać się na budowie z kierownikiem budowy, lub przedstawicielem wykonawcy, następnie na forum zamieszczane zostaną sprawozdania ze spotkań, z określeniem prac wykonanych na poszczególnych budynkach w okresie pomiędzy kolejnymi zebraniami. Myślę, że będzie to umożliwiało wszystkim na bierząco śledzenie budowy i jednocześnie nie będzie nadmiernie obciążało Wykonawcy (Na miejscu kierownika budowy wolałbym raz spotkać się z 10 osobami niż 10 razy z każdym z osobna, próbującym się dowiedzieć czegoś na własną rękę).
Proponuję po powstaniu harmonogramów robót dla poszczególnych budynków (stanowić one będą załącznik do Umowy z Gwarantem lecz raczej jako element nie objęty tajemnicą handlową) opublikować je na stronie (lub skany rozesłać e-mailem), a sprawozdania z budowy przekazywać jako odnoszące się bezpośrednio do harmonogramu wówczas, każdy powinien mieć czytelne informacje o stanie zaawansowania swojego budynku. Oczywiście na etapie stawiania ścianek działowych i aranżacji wg indywidualnych projektów niezbędny jest bezpośredni nadzór zainteresowanych osób.
Myślę, że pierwsze spotkanie zainteresowanych będzie uzależnione od terminu faktycznego wejścia Gwaranta, trzeba im dać parę dni na organizację, ściągnięcie sprzętu, ogrodzenie i rozpoczęcie prac.
Jeśli o mnie chodzi, to mogę spróbować prowadzić bieżące relacjonowanie, zakresu budowy w zaproponowany sposób, liczę jednak na Wasze uwagi, wsparcie i deklaracje kto jest chętny uczestniczyć w tych spotkaniach.
Pozdrawiam:
Grzegorz XIB

Ps.
Pierwotnie pomysł kontroli Wykonawcy miał służyć nadzorowaniu prac SARBUDu, wzajemnych rozliczeń i uzgodnień pomiędzy Spółdzielnią a Sarneckim. Obecnie chciałbym wierzyć, że nie będzie potrzeby tak dalekiej ingerencji, ale sytuacja dotychczasowa nauczyła mnie, wierzyć tylko temu co widzę dlatego apeluję o powołanie zespołu kontrolującego, choćby jego zadaniem miało być tylko informowanie pozostałych o nieustającym postępie frontu robót.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kbonk8
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:56, 24 Lis 2007    Temat postu:

Jestem zainteresowany uczestnictwem w cyklicznych spotkania na budowie!
Karol XIA


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lmurawski
AdministratorDołączył: 16 Paź 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:53, 24 Lis 2007    Temat postu:

jestem zainteresowany uczestniczeniem w spotkaniach na budowie.
mieszkam w osowej więc mam bardzo blisko. mogę też robić co 2 tygodnie (a może częściej) zdjęcia budowy i umieszczać je na forum bądź w oddzielnej galerii (dla osób które nie mają możliwości często odwiedzać placu budowy)
Łukasz Murawski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lmurawski
AdministratorDołączył: 16 Paź 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:02, 24 Lis 2007    Temat postu:

w sumie to założyłem galerię do której każdy może dodać zdjęcie (proszę tylko o opis! zdjęcia)
[link widoczny dla zalogowanych]
ZAPRASZAM!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
janusz144a
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:15, 24 Lis 2007    Temat postu: Kolejna relacja z "placu boju"

W piątek 23.11. o godz. 14.00 (miała to być godzina "0" dla Sarbudu) miało miejsce spotkanie na którym uczestniczył Pan Prezes, pracownik z działu inwestycji MSBE i inspektor MSBE oraz z naszej strony ja i Paweł B. ( a i jeszcze mój 2 letni synuś Very Happy ). Na budowie nadal zastaliśmy "zabawki" Sarbudu, znanego nam Pana i psa. Spisaliśmy protokół z zaistniałej sytuacji i spisaliśmy wszystkie materiały budowlane jakie były na budowie.
Ustalenia są następujące : Aby budowa nie została bez ochrony przez weekend dalsze procedury będą miały miejsce w poniedziałek. Sarnecki został poinformowany, że ma czas do poniedziałku do godz. 12.00 W poniedziałek o 12.00 na budowie mają się pojawić pracownicy MSBE, Gwaranta a z naszej strony swoją obecność zadeklarowałam ja (choćby mieli mnie nawet zwolnić z roboty Exclamation) Tak więc bez względu na to jakich środków będziemy musieli użyć od poniedziałku na budowie nie ma być Sarbudu i mam nadzieję , ze nastąpi płynne przejęcie budowy przez Gwaranta, co zapewniłoby np. ochronę placu budowy.

Na tyle relacji z "placu boju" - mam nadzieję, że wkrótce będzie to miejsce można w końcu nazwać "placem budowy"

Pozdrawiam, Dorota budynek X

P.S. Jestem chętna do uczestnictwa w tych cyklicznych spotkaniach


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomek ch.
Gość


PostWysłany: Sob 19:30, 24 Lis 2007    Temat postu:

Witam wszystkich,
jestem zainteresowany cyklicznymi spotkaniami na budowie.

pozdrawiam tomek

blok nr IX
ps.e-mail:tchudzi@wp.pl
Powrót do góry
jarecki6321
Gość


PostWysłany: Nie 14:59, 25 Lis 2007    Temat postu:

ciesze się że wszystko się zaczyna układać ale słyszałem ze sar-bud nieopuśći budowy i w poniedziałek będzie coś się tam działo
Powrót do góry
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:30, 26 Lis 2007    Temat postu: Sarbud - ostatnia droga

Witam
Wiadomość z dzisiaj 26.11.07, poniedziałek, godz. 14.30.
Sarbud zwija swoje zabawki, wywozi specjalistyczny sprzęt do szalowania czyli deski pozbierane z budowy - widoczne na wywrotce, inne gadżety i pozostały bajzel. Rozmawiałem z majstrem P. Jarkiem (szerszemu gronu znany jako Cygan), czekają jeszcze na samochody, którymi wywiezione mają być barakowozy). Z Gwarantem uzgodnili, że na budowie zostaje koparka (której nie mogą uruchomić a którą wywiozą jak się zrobi sucho), dźwig i ogrodzenie oraz, że do jutra będzie ochrona Sarbudu.
Na budowie był też Dostawca filigranów, w rozmowie potwierdził że dogadał się z Gwarantem, który je przejmie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z ostatniej drogi Sarbudu, które zamieszczam w galerii - jak dla mnie są one jak z reklamy - bezcenne.
Jutro przed 15 postaram się podjechać na budowę, powinien się już tam na dobre instalować Gwarant, wieczorem dam znać zainteresowanym
Ps.
Dzisiejsze zdjęcia z porzegnania Sar Budu znajdziecie w katalogu Wodnika na [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:19, 27 Lis 2007    Temat postu:

Witam
Stan na dzień 27.11.07
Sarbud o godz. 15.30 (P. Jarek - Cygan) deklaruje, że o 8 rano w środę zmówiony transport wywozi 3 ostatnie barakowozy (2 kolejne przy bramie po prawej stronie od bramy głównej pozostają tymczasowo do użytku dla Gwaranta bo Sarbud i tak na razie ich z tego błota nie wyciągnie), ponadto budowę opuszcza podajnik taśmowy i CAT i to był by koniec, resztę ,,zabawek" wywieziono wczoraj i dzisiaj. Ochrona Sarbudu dzisiaj ma zieloną noc, a o godzinie 16 jutro ochronę przejmuje Gwarant. Jeśli P. Jarek ma choć trochę honoru to może tym razem dotrzyma słowa.
Dziękuję za wstępne deklaracje osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w spotkaniach na budowie. Wstępnie (po dzisiejszym spotkaniu z Pawłem Bobrowskim, Asią Józefczyk, Przemkiem Sudoł i Przemkiem Krzoska), proponujemy spotkanie na budowie w następną sobotę (8 grudnia), dokładną godzinę podam po ustaleniu jej i potwierdzeniu gotowości do spotkania przez przedstawiciela Gwaranta.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
janusz144a
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 2:47, 28 Lis 2007    Temat postu:

Chciałabym potwierdzić, 2 wcześniejsze informacje, ja też uzyskałam takie "wersje" od znanego już nam Pan J. (niektórym znanego jako C.) Dobre chociaż to , że każdemu sprzedaje tę samą wersję, chociaż było już ich co najmniej milion Very Happy .

Z informacji bardziej oficjalnych. Uczestniczyłam jako przedstawicielka naszej szanownej społeczności w spotkaniu w poniedziałek 26.11. o godz. 12.00 na budowie. W spotkaniu tym uczestniczył Pan Narwojsz, Inspektor z MSBE, Inspektor od Gwaranta, Kierownik budowy od Gwaranta oraz Pan Jarek.
W trakcie tego spotkania został wypisany akt a nawet dwa "akty zgonu" Sarbudu. Crying or Very sad tzn. "Protokół przekazania budowy" pomiędzy Spółdzienią a Gwarantem oraz "Oświadczenie kierownika budowy" wystawione przez nowego kierownika naszej budowy informujące o przejęciu budowy na Wodnika. Oba dokumenty zostały podpisane "własną krwią" więc mam nadzieję, że są wiarygodne. W razie czego trzeba będzie poprosić o ich kopie.
W trakcie tego spotkania spisane zostały również stany liczników energii elektrycznej i wody . A ponadto uzgodniono, że w ciągu najbliższych 2 dni Spółdzielnia sprowadzi geodetę, który wyznaczy kierownikowi budowy granice i jedną wysokość (tak to zostało sformułowane - nie znam się) oraz w najbliższym czasie zostanie przekazana dokumentacja budowy i zostanie naniesiony oficjalny zapis w dzienniku budowy, iż z dniem takim a takim Gwarant przejmuje budowę i że za wcześniejszy stan odpowiada Sarbud. To przekazanie dokumentacji miało nastąpić jak się uda MSBE 27.11. o 15.00 (bo miało być kolejne spotkanie Zarząd - Gwarant).

Pogadałam sobie też trochę z Inspektorem z Gwaranta. Powiedział mi że pora roku ich ogranicza (co jest dla mnie oczywiste). Przede wszystkim chcą w pierwszej kolejności zrobić dach na IX i zaizolować piwnice. Ilość osób i prac na budowie będzie zależna od pogody.

Ze swojej strony w naszym imieniu życzyłam im powodzenia i rozeszliśmy się. Mam nadzieję, prace z końcu ruszą i nie stracę resztek optymizmu i poczucia humoru Wink

Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów

Dorota, budynek X


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
janusz144a
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 2:54, 28 Lis 2007    Temat postu:

A i jeszcze jedno. 27.11. też byłam na budowie, aby zobaczyć jak postępuje wyprowadzka Sarbudu. Wygląda to tak jak ich budowanie - totalny luz, a tempo nie powala z nóg. Z nowych informacji od Pana Jarka: W czwartek przyjedzie biegły Sarbudu i spisze protokół i oceni stan robót.

Dorota, budynek X


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:58, 30 Lis 2007    Temat postu: Spotknie z Gwarantem 08.12.2007

Witam
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z nowym wykonawcą, na którym obecny będzie przedstawiciel Gwaranta Pan Krzysztof znany Wam z Wlnego Zgromadzenia.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 12.10 dnia 8 grudnia w kafejce ,, Troja " na Osowej. Bezpośrednio przed spotkaniem podjedziemy po Pana Krzysztofa na budowę, osoby, które będą pierwszy raz i nie znają lokalizacji kafejki, zapraszam o godzinie 12.00 bezpośrednio pod plac budowy. We wtorek 4 grudnia planowane jest spotkanie nowej Rady Nadzorczej, tak więc w sobotę Paweł Bobrowski i Asia Józefczyk na pewno zrelacjonują ustaleniania ze spotkania RN, dotyczące budowy Wodnika. Mam natomiast nadzieję, że Gwarant będzie już do tego czasu po pełnej instalacji na budowie i uda się podczas spotkania poczynić konstruktywne utalenia dotyczące realizacji oraz określimy możliwość i formę cyklicznych spotkań na budowie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Pon 15:41, 10 Gru 2007    Temat postu: Spotkanie w Troi, info z budowy

Witam
Parę słów tytułem relacji ze spotkania z dnia 08.12.07.
Bezpośrednio przed Naszyn spotkaniem w Troi byłem na budowie po Pana Krzysztofa z Gwaranta i przy okazji udało mi się zamienić parę zdań z Szefową Gwaranta Panią Zosią.
Plany realizacyjne na najbliższą przyszłość i bierzący tydzień:
a) Odbiór materiałów (drewno) na budowę dachu nad IX, prace prowadzić będą dekarze (podwykonawca), zasadniczo bez angarzowania bezpośrednio sił Gwaranta, pomijając drobne prace murarskie związane z przygotowaniem pod budowę dachu;
b) Równoległa realizacja prac budowlanych na budynkach Nr VII, VIII i XI w zakresie szczegółowym:
-VII- izolacja podpiwniczenia, zakończenie robót zewnętrznych, ziemnych w obrębie budynku,
- VIII - prace murarskie,
- XI - prace murarskie,
c) Ponieważ nie można wylewać stropu na budynku nr X bez uprzedniego zdjęcia filigranów i podszalowania od nowa (brak poziomu i są fatalnie podszalowane), obecnie zostanie jedynie zabezpieczone zbrojenie stropu tak aby nie korodowało, reszta prac na X ruszy wiosną.
Terminy oddania poszczególnych budynków w stanie jakim ma wykonać Gwarant, zostaną określone dopiero po zweryfikowaniu zakresu prac poprawkowych, nie spodziewałbym się ich wcześniej niż po nowym roku.
e) Do wykonania zostaje droga z płyt betonowych pod dźwig samojezdny i ogrodzenie terenu budowy oraz zakończenie sprzątania po Sarbudzie (do soboty 5 pracowników zamiast budować zajmowało się tylko i wyłącznie porządkowaniem placu budowy, z którego wywieziono ponad 30 ton śmieci). W sobotę pracowało 17 osób, większe zasoby zostaną wrzucone na budowę po zorganizowaniu placu. To narazie tyle, kolejna relacja około czwartku.
Powrót do góry
Grzegorz Miśkiewicz
młodszy BudowniczyDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:11, 10 Gru 2007    Temat postu:

Aby nie było anonimowych wypowiedzi, powyższą relację napisałem ja, tylko się nie zalogowałem.
Tym którym mój nr telefonu może być w czymś przydatny, podaję nowy, obowiązujący od dnia jutrzejszego: 605846658.
Pozdrawiam, c.d.n....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
janusz144a
młodszy BudowniczyDołączył: 20 Paź 2007
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:16, 11 Gru 2007    Temat postu: Relacja z 11.12.

Miałam dzisiaj wolne więc przeszłam się na budowę. Możliwości miałam ograniczone bo padało i wszędzie jest błoto. Ale to udało mi się zaobserwować:

kilka ludzi kręciło się na ostatnim stropie na IX,
na budowę przyjechała kopara i samochód ciężarowy z dostawą płyt betonowych - to chyba w celu ułożenia drogi dla tego dźwigu, bo pojechali w kierunku między blokami
"zabawki Sarneckiego" nadal stoją

To na tyle pozdrawiam Dorota z X


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sbe.fora.pl Strona Główna -> Os.Wodnika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin